Laptop po zalaniu

laptop po zalaniu

Zalany laptop – czyszczenie laptopa po zalaniu. Bardzo częstą usługą wykonywaną przez nasz serwis komputerowy jest czyszczenie laptopa po zalaniu płynami. Jeżeli szybko odetniesz zasilanie, wyjmiesz baterię i nie będziesz uruchamiał laptopa, to szanse na uratowanie komputera są wysokie. Nie trzeba przypominać, że laptop to urządzenie elektroniczne i kontakt z wodą może skończyć się awarią.

Po pierwsze, sam zminimalizuj ryzyko uszkodzenia sprzętu. Jeżeli zalałeś laptop wykonaj trzy proste czynności a szanse na uszkodzenie komputera będą o wiele mniejsze.

  1. Odłącz kabel zasilania, nie czekaj aż system zamknie komputer.
  2. Wyjmij baterię, jeżeli nie ma baterii na wierzchu znajdź wyłącznik baterii.
  3. Postaw laptopa tak, aby cały płyn wyleciała na zewnątrz.

Jeżeli podejrzewasz, że w środku laptopa mógł pozostać płyn lub choćby tylko wilgoć, nie włączaj urządzenia, ponieważ spowoduje to awarię. Wyślij go nam.
Wykonamy profesjonalne czyszczenie (wycena naprawy jest darmowa)

 

Jak wygląda czyszczenie laptopa?

 

Demontaż

Pierwszym krokiem jest demontaż laptopa, aby serwisant dokładnie mógł stwierdzić stopień zalania. Komputer rozbierany jest po to, by sprawdzić jak głęboko dotarł płyn oraz czy dotarł do newralgicznych podzespołów urządzenia takich jak płyta główna, klawiatura czy touchpad.

 

 

Suszenie

Wyjęte elementy laptopa z uwagi na to, że są dobrze dostępne, można w prosty sposób osuszyć. Podzespoły muszą być dokładnie wysuszone. Serwisant, zanim przejdzie do składania, urządzenia musi mieć 100% pewność, że płyn został usunięty.

 

 

Czyszczenie

Serwisant czyści wszystkie elementy, na których stwierdzono zlanie. Do czyszczenia używane są środki bezpieczne i odpowiednie do danego podzespołu, np. do czyszczenia elementów elektronicznych stosujemy preparat zawierający alkohol izopropylowy. Często zdarza się że laptop zalany jest płynem o lepkiej konsystencji, np. sokiem czy słodką herbatą. Wtedy czyszczenie może trwać trochę dłużej.

 

 

Montaż

Po osuszeniu i wyczyszczeniu elementów laptopa oraz upewnieniu się, że została usunięta cała wilgoć z urządzenia, serwisant przystępuje do składania komputera.

 
 

Uwaga!

Pamiętaj, że profesjonalnie wykonane czyszczenie laptopa w dużym stopniu zmniejsza ryzyko uszkodzenia. Jeżeli nawet po zalaniu laptop działa to wilgoć, która dostała się do środka może po jakimś czasie spowodować korozję elektroniki i doprowadzić do awarii komputera.

 
 

Zleć profesjonalne czyszczenie laptopa po zalaniu (wycena naprawy jest darmowa) >>>

Twoja satysfakcja jest dla nas najważniejsza, dlatego na nasze naprawy

DAJEMY CI GWARANCJĘ!

Jeżeli naprawa nie będzie skuteczna, gwarantujemy Ci ponowną naprawę na nasz koszt lub zwrot pieniędzy.


Będzie nam miło otrzymać Twoje wsparcie. Dziękujemy!