Czyszczenie laptopa

układ chłodzenia w laptopie

W trakcie użytkowania laptopa nagromadzony kurz pod radiatorem oraz wyschnięta pasta odprowadzająca ciepło z układu grafiki i procesora często powodują nieprawidłowe działanie komputera. W skrajnych przypadkach może to doprowadzić do uszkodzenia układów na płycie głównej. Można łatwo uniknąć awarii oddając urządzenie na prostą usługę serwisową polegającą na czyszczeniu i konserwacji układu chłodzenia.

 

Kiedy robić konserwację i czyszczenie laptopa?

Nie ma żadnej zasady mówiącej o tym, po jakim czasie użytkowania należy zrobić czyszczenie laptopa lub po ilu przepracowanych godzinach. Jest wiele czynników mających wpływ na to, kiedy robić czyszczenie. Niektóre z nich to intensywność użytkowania oraz środowisko w jakim używamy komputer.

Więc kiedy? Przede wszystkim należy co jakiś czas zwrócić uwagę na to, jak pracuje Twój komputer i czy nie pojawiają się jakieś objawy przegrzania. Typowe objawy przegrzania to między innymi:

  • nadmiernie gorąca obudowa laptopa w okolicy radiatora
  • spadek wydajności komputera
  • zawieszanie się laptopa
  • samoistne wyłączanie się lub resetowanie laptopa
  • wzmożona praca wentylatora układu chłodzenia

Może się zdarzyć, że powyższe objawy mogą być spowodowane innymi czynnikami, takimi jak wysoka temperatura w lato, wirusy lub inne złośliwe oprogramowanie, czy taż długo nieczyszony system operacyjny. Jednak przy pojawieniu się większości lub wszystkich powyższych symptomów jest raczej pewne, że układ chłodzenia powinien być wyczyszczony.

 

Jak wygląda czyszczenie i konserwacja laptopa?

W pierwszej kolejności musimy dotrzeć do układu chłodzenia oraz procesora i układu grafiki. Niektóre notebooki posiadają dużą klapę od spodu pozwalającą na całkowite odsłonięcie interesujących nas podzespołów. Jednak w przypadku większości laptopów należy całkowicie rozebrać urządzenie.

 

Drugim krokiem jest rozłożenie układu chłodzenia w celu usunięcia z niego zanieczyszczeń zgromadzonych pomiędzy wentylatorem i radiatorem.

 

Następnie czyścimy starą pastę, która jest na układach i kładziemy nową. Jeżeli są termopady, również wymieniamy je na nowe.

 

Na koniec składamy komputer dokładnie testujemy wszystkie funkcje.

 

Zleć profesjonalne czyszczenie laptopa (wycena naprawy jest darmowa) 

Twoja satysfakcja jest dla nas najważniejsza, dlatego na nasze naprawy

DAJEMY CI GWARANCJĘ!

Jeżeli naprawa nie będzie skuteczna, gwarantujemy Ci ponowną naprawę na nasz koszt lub zwrot pieniędzy.


Będzie nam miło otrzymać Twoje wsparcie. Dziękujemy!